Obchod sa bez poznania pravidiel robiť nedá (najmä so zahraničím)

Slovensko je krajinou otvorenej ekonomiky, čo znamená že väčšina našej výroby smeruje do zahraničia. Pre slovenského podnikateľa to znamená, že skôr či neskôr pristúpi k spolupráci so zahraničím. Pre úspech takejto spolupráce je nevyhnutnosťou vedieť sa dohovoriť a porzumieť si s obchodným partnerom. Dohovoriť sa a porozumieť si nie sú však tie isté stavy.

Na dohovorenie treba vedieť spoločný jazyk. Na porozumenie (zjednotenie) je potrebné mať uzavretú zmluvu s vyšpecifikovanými a vzájomne odsúhlasenými podmienkami spolupráce.

V bežnej praxi sú niektoré podmienky štandardizované v rámci činnosti Medzinárodnej obchodnej komory. Tieto úpravy ponúkajú odporúčanú formuláciu pre zapracovanie do individuálnych obchodných zmlúv.

V knižnici podnikateľa alebo právnika by preto nemali okrem obchodného zákonníka, zákonníka práce a iných legislatívnych dokumentov, pravidlá MOK INCOTERMS.

 

Vic informacii: http://tn.sopk.sk/view.php?cisloclanku=2016021010

JV

Začněte podnikat, pomůžeme Vám!

Chcete začít podnikat a nevíte kde začít?
Kontaktuje Regionální hospodářskou komoru Brno.

Pro všechny, kteří mají zájem zahájit vlastní podnikání - momentálně nezaměstnané osoby, osoby po rodičovské dovolené, absolventy středních a vysokých škol, studenty, zájemce o zvýšení své kvalifikace a další osoby jsme připravili rekvalifikační kurz „Základy podnikání“ akreditovaný MŠMT.
150 hodin výuky ve 12 předmětech učebního plánu Vás do světa podnikání vybaví potřebnými znalostmi pod vedením zkušených lektorů. Vypracujete a obhájíte vlastní podnikatelský plán, získáte osvědčení o rekvalifikaci.

Zajímá Vás více informací? Kontaktujte nás:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel: 532 194 925
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , tel: 532 194 924, 724 613 552

Příprava na export

Fáze přípravy na export je jednou z nejdůležitějších. Cílem je poskytnout začínajícímu exportérovi nejdůležitější informace a kontakty, které by mohl potřebovat pro základní, rychlou a pohodlnou orientaci ve světě zahraničního obchodu, především pak v oblasti podporované nejen státem, ale i ostatními subjekty veřejného a komerčního sektoru.

Číst dál...